Tudta ezt a palackozott vízről?
A műanyagokat kőolajból készítik, ami fosszilis tüzelőanyag és nem megújuló erőforrás. Az óceánban 2050-re több műanyag lesz, mint hal.
Egyetlen műanyag palack lebomlása a környezetben több mint 400 évig is eltarthat. Emellett naponta több mint 60 millió műanyag palack kerül a hulladéklerakókba és az égetőkbe – tavaly összesen mintegy 22 milliárd.
A műanyag 91%-át nem hasznosítják újra, ami azt jelenti, hogy az egyszer használatos műanyag nagy része a hulladéklerakókban vagy a környezetben végzi.
Világszerte percenként egymillió műanyag palackot vásárolnak.
Az amerikaiak évente mintegy 50 milliárd vizes palackot vásárolnak.
Amerika műanyag vizes palackok iránti igénye évente több mint 17 millió hordó olajat használ fel.
Itt van hogy te hogyan segíthetsz:
Használj újrahasználható vizes palackot vagy kulacsot, és töltsd meg szűrt csapvízzel.
Hogy miért?
Azzal, hogy újrahasználható vizespalackot használsz és folyamatosan újratöltöd, minden egyes Európai polgár évente legalább 156 vizespalackot menthet meg a hulladéklerakóba kerüléstől.
A csapvíz előállításához szükséges összes energia 2000-szer kevesebb, mint amit a palackozott víz előállításához használnak fel.
A csapvíz előállítása gallononként kevesebb mint 230 forintba kerül, míg a palackozott víz előállítása 2016-ban átlagosan 457 forintba került gallononként.
Egy Hydro ivóvízszűrő patron 720 gallon vízre van méretezve. Ez több mint 6500 félliteres vizes palack megtöltéséhez elegendő ivóvizet jelent!
Mi a helyzet a csapvíz minőségével. Az még jobb?
A palackozott vizet gyártó cégek gyakran ugyanazt a forrást használják, mint a csapvíz. Az FDA szerint a palackozott vízzel foglalkozó cégek csomagolhatják és értékesíthetik a városi csapokból, artézi kutakból, ásványvízből, természetes forrásokból és fúrt kutakból származó vizet. Meglepő ugyan de valóban a palackozott víz egy része egyszerűen palackozott csapvíz.
A palackozott vízre és a csapvízre vonatkozó előírások szinte azonosak. A Környezetvédelmi Ügynökség szabályozza a csapvizet, az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal pedig a palackozott vizet, és a szennyező anyagok megengedett koncentrációja az ólom kivételével mindkettő esetében azonos.
A palackozott vízben az ólomra vonatkozó szabvány 5 rész/milliárd, míg a csapvízben 15 rész/milliárd. Ennek az az oka, hogy a palackozás során a víz nem érintkezhet ugyanúgy a régebbi ólomvezetékekkel, mint a városi víz.
Az EPA, a CDC, az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia és más egészségügyi szervezetek azonban mind elismerték, hogy a gyermekek számára nincs biztonságos ólomszint.
Hydro Flow - A vízszűrés új generációja
Active szűrőbetétünkkel nem csupán a csapvíz ízét javítod, de minimálisra csökkented az ivóvízben előforduló szennyeződéseket is.